Technologia

Oferujemy pokrycie tworzywami sztucznymi / PE oraz materiałami biodegradowalnymi / PLA.

Dzięki 10-letniej praktyce w powlekaniu, podejmujemy się wykonania usługi uszlachetnienia różnego typu papieru, tektury oraz kartonów (białych, brązowych, szarych oraz kaolinowanych) o różnej gramaturze poprzez nakładanie warstwy bariery w postaci PE lub PLA. Zdobyte doświadczenie pozwala nam nałożyć powłokę na niemal każdej tekturowej powierzchni, w sposób równomierny i bez utraty przyczepności. Ze względu na duży wybór materiałów opakowaniowych oraz tych do produkcji naczyń jednorazowych, wykonujemy usługę na materiale powierzonym.

Nasze usługi powlekania wykonujemy metodą ekstruzji z roli na rolę. Metoda ta polega na wytłaczaniu folii bezpośrednio na papier. Do ekstradowania folii używa się granulatu, który przechodząc przez odpowiednie etapy ulega stopieniu i zostaje wyciśnięty bezpośrednio na papier. W ten sposób oba surowce zostają trwale ze sobą połączone, przez co papier uzyskuje barierowość od strony powleczenia na wilgoć, tłuszcze oraz zapachy. Szerokość wstęgi jaką możemy pokryć to minimalna 560mm a maksymalna 1260mm. Możemy wykonać powleczenie w macie lub w połysku, a wybór będzie zależeć od tego jaki będzie trzeba osiągnąć efekt.

Dzięki stosowaniu przez nas surowców, które są również przyjazne środowisku i bezpieczne dla odbiorcy końcowego, nasza usługa może posłużyć dla wielu rodzajów produktów przeznaczonych dla sektora spożywczego i nie tylko.